Sećanje na profesora Dušana Bandića: lično i profesionalno
Apstrakt
Hronika okruglog stola: “Sećanje na profesora Dušana Bandića: lično i profesionalno”, 17. maj 2024
Dvadeset godina od smrti profesora Dušana Bandića obeležili smo okruglim stolom na kome je 11 učesnika iz ličnog i profesionalnog ugla evociralo uspomene i sećanja na njegov rad kao profesora i mentora, dugogodišnjeg upravnika Odeljenja za etnologiju i antropologiju i direktora Etnografskog instituta SANU (od 1983 do 1989). Okrugli sto otvoren je prikazivanjem feljtona „Tabu“ (1978, RTS) u kojem je profesor Bandić objašnjavao ovaj antropološki fenomen. Govorili su: dr Ivan Čolović (Bibilioteka XX vek), dr Aleksandra Pavićević (Etnografski institut SANU), prof. dr Dragana Antonijević (Filozofski fakultet u Beogradu), prof. dr Senka Kovač (Filozofski fakultet u Beogradu), dr Milina Ivanović Barišić (Etnografski institut SANU), dr Miroslava Lukić Krstanović (Etnografski institut SANU), mr Miroslav Niškanović (Etnografski institut SANU), prof. dr Danijel Sinani (Filozofski fakultet u Beogradu), prof. dr Lidija Radulović (Filozofski fakultet u Beogradu), kao i alumni Filozofskog fakulteta u Beogradu: Đina Trišović i mr Biljana Mandić.
##plugins.generic.usageStats.downloads##
##submission.downloads##
Objavljeno
Kako citirati
Broj časopisa
Sekcija
Licenca

Ovaj rad je pod Creative Commons Autorstvo-Deli pod istim uslovima 4.0 Internacionalna licenca.


